Normal doğum gebeliğinizin sonlanmasını sağlayan bir eylemdir.  Normal doğumun hem bebek hem de sizin için en doğal ve kolay olan bu yöntemi sağlıklı gebelerin tercih etmesini arttırmak derneğimizin amaçları arasındadır. Normal doğum sadece basit bir eylem değil hem duygusal hemde fiziksel olarak değişikliklerin olduğu bir süreçtir. Bu nedenle doğumun ne olduğunu bilmeli, doğumda sizin ve bebeğinizi rahat ettirecek ve güvende hissetirecek şekilde eğitim ve destek almanız gereklidir.

Normal doğumda  size destek olabilecek kişiler:

  1. Eşiniz ve aileniz
  2. Doktorunuz
  3. Ebeniz
  4. Doğum koçunuz

Doğal doğumun size faydası: Bebğiniz ile aranızdaki bağın daha çabuk oluşmasını sağlar, kanamanız daha az olur, infeksiyon olmaz, bebeğinizi daha rahat emzirirsiniz, günlük hayatınıza daha çabuk dönersiniz, ağrı kesici ihtiyacınız olmaz, normal beslenmeye hemen döenersizni.

Bebeğinize faydası: allerji ihtimali düşer, daha zeki olur, akciğer infeksiyonu olmaz, sizinle olan bağı daha çabuk gelişir.

Normal doğuma her kadının vücudu programlıdır. Normal doğumun daha az tercih edilmesinin  sebepleri tıbbi sebeplerden çok kadın veya hekimin bunu daha kolay ve güvenilir hissetmesinde bağlı olmasıdır.

Doğal doğum derneği kadınları gebelik, doğum, emzirme döenminde eğitmek ve daha sonrasında korunma yöntemleri hakkında bilgilendirmek ve engelli kadınlarında sorularını yanıtlama amacıyla kurulmuştur.

Doğal doğum derneği her ay doğum kursları düneleyerek kadınları bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

Derneğimize vereceğiniz destek bizi daha büyütecek ve daha çok kadına ulaşarak sağlıklı nesillerimiz olmasını sağlayacaktır.

10 + 13 =