Başkanımız: Op.Dr.Ebru Ünal

drebruDr. Ebru Ünal, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Çukurova Üniversitesi’nde  “Kadın Hastalıkları ve Doğum İhtisası” yaptı.
İhtisas döneminde Stanford Üniversitesi Minimal İnvazif Cerrahi Kliniği, Amerika ’da Prof. Dr. Camran Nezhat’tan iki ay Laparoskopi, Histeroskopi ve Endometriozis Cerrahisi eğitimi aldı. 2008’de Almanya’da Rostock Üniversitesi’nde, “Pelvik Taban Cerrahisi” eğitimi aldı.
Asistanlık ve uzmanlık sürecinde dünyanın birçok merkezinde Laparoskopik Cerrahi ve Riskli Gebeliklerle ilgili seminer ve konferanslara katılarak eğitimler aldı, yayınlar yaptı. 2010’da Almanya’daki Helios Klinik’te ileri seviye Laparoskopi Cerrahisi eğitimi aldı.
2009 yılında İncirlik Amerikan Hava Üssü Hastanesi’nde çalışmaya başladı. İncirlik’te çalıştığı 4 yıllık dönemde Amerikalı asker ve asker eşlerinin gebelik takibi, normal doğum, sezaryen ve laparoskopik jinekolojik ameliyatlarını başarılı bir şekilde yaptı. Burada yapılan mesleki değerlendirmelerinde “AMERİKAN STANDARTLARINDA DOKTOR” olarak rapor edildi.
Dr. Ebru Ünal, Amerika’nın saygın kadın hastalıkları ve doğum derneği olan American College of Obstetrics and Gynecologists ’in Türkiye deki birkaç üyesinden biridir. Türk Jinekoloji Derneği, Jinekolojik Endoskopi DerneğiGenç Endoskopistler PlatformuAmerican Association of Gynecologic Laparascopy Derneği’nin üyesidir.
Şu anda Ebru Ünal Kadın Sağlığı Ünitesi’nde hizmet veren Dr. Ünal, 2013 yılında Kadınların sağlıklı gebelik ve normal doğum hakkında güncel ve seviyeli bilgilendirilmesini amaçlayan Doğal Doğum Derneği’ni kurdu. De Montfort Üniversitesi Hukuk Fakültesinde, İngiltere’ de ‘’Tıbbi Hukuk ve Etik’’ master programına başarılı bir şekilde devam etmektedir. Dr. Ebru Ünal evli ve iki çocuk annesidir.