Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’ın normal doğuma teşvik için yaptığı çalışmaları Doğal Doğum Derneği olarak memnuniyetle takip ediyor ve destekliyoruz.

Normal doğum her kadının hakkıdır. Yaratılış şekline uygun ve sağlıklı olan bu doğum şekline maalesef kadınlarımız istese de bazen ulaşamamaktadır. Gebeler ve bebekler için sağlıklı olduğu bilimsel yayınlar ile de kanıtlanmış olan normal doğum her gebenin hakkıdır.

Normal doğum oranını arttırmak için yapılan çalışmaları ilgiyle izlemekteyiz. Kadınların bilgilendirilmesi ve normal doğum  hakkında eğitilmesini hedefleyen gebelere normal doğum kurslarının, normal doğum oranını arttırdığı kesindir. Bakanlığın yaptığı eğitim çalışmaları kesinlikle önemli bir adımdır.

Sağlıklı gebelik ve sağlıklı doğum, sağlıklı nesiller sağlar. Normal doğum ile anne ve bebek ölümlerini azalacağı gibi milli gelir kaybımız da ciddi oranda  azalacaktır.

Doğal Doğum Derneği olarak kadınlarımıza gebelik, doğum ve doğum sonrası eğitimlerde destek olmaya devam ediyoruz. Yaptığımız eğitimlere katılan  gebelerin normal doğumu başarı ile sonlandırdıklarını görmek bizi çok memnun etmektedir.

Dernek planlarımız arasında gebelerin hamilelikleri boyunca ve doğum sırasında ve lohusalık dönemlerinde kendileri ile ilgilenecek ebeler ile buluşturmak, egzersiz ve beslenme ile ilgili konularda danışacakları diyetisyen, emzirme eğitimleri alabilecekleri danışmanları içeren bir ekip kurmak ve kadınların hayatındaki en önemli dönemi, en verimli ve bilgili şekilde geçirmelerini sağlamak vardır.

Gelecek nesillerimizin sağlıklı olması için elimizden geleni yapmalıyız. Normal doğum yapmak isteyen kadınlarımıza destek olmaya devam edeceğiz.

Sağlık Bakanımız Recep Akdağ’ın çalışmalarını destekliyoruz. Bu çalışmalarda yer almak bizi son derece memnun edecektir.